اخبار داغفرهنگی

آخرین خبر درباره نحوه برگزاری جشن حافظ ۹۹

جشن حافظ در سال ۹۹ چطور برگزار می شود؟ آخرین خبر درباره نحوه برگزاری جشن حافظ ۹۹ به همراه اطلاعات تکمیلی از برگزاری جشنواره دنیای تصویر امسال. امید معلم دبیر بیستمین دوره این رویداد از برگزاری آنلاین آن در جهت حفظ سلامت مردم و هنرمندان خبر داد.

نحوه برگزاری جشن حافظ ۹۹
نحوه برگزاری جشن حافظ ۹۹

دبیر جشن حافظ درباره این تصمیم گفت: جشن حافظ امسال قرار است بیستمین سالش را تجربه کند. در سالی که اتفاقات مختلفی در کشور از جمله شیوع بیماری کووید ۱۹ پیش آمده که بسیاری از رویدادهای مهم سینمایی در جهان را هم تحت‌تاثیر خودش قرار داده است و بسیاری از سینماها تعطیل و بسیاری از جشنواره‌ها لغو شده‌اند، جشن حافظ هم از این قاعده مستثنی نیست. منتهی امسال به جای اینکه جشن را به طور کلی لغو و به سال آینده موکول کنیم، تصمیم گرفتیم که جشن به شکل آنلاین برگزار و نامزدها و برگزیدگان به شکل اینترنتی اعلام شوند.

امید معلم ادامه داد: امسال می‌خواهیم شکل جدیدی از برگزاری را تجربه کنیم و امیدواریم با مشارکت خیلی خوب مردم و همراهی هنرمندان که همیشه به جشن حافظ لطف دارند، یک اتفاق تازه رقم بخورد و بتوانیم جشن آنلاین را هم برای اولین بار تجربه بکنیم.

دبیر جشن حافظ درباره تغییرات جشن بیستم گفت: به احتمال زیاد در بعضی رشته‌ها و جوایز تغییراتی خواهیم داشت که طی روزهای آینده اخبارش منتشر می‌شود. اصل برای ما این است که سلامتی مردم و هنرمندان با جشن حافظ به خطر نیفتد. در نتیجه این تصمیم را گرفتیم و در بخش‌های مختلف سعی می‌کنیم با شکل متفاوت برگزاری هیجان و شوری را که همواره در این جشن بوده، حفظ و به فضای مجازی بیاوریم.

جشن دنیای تصویر یا جشن حافظ نام مراسمی است که هر سال توسط علی معلم مدیرمسئول و سردبیر مجلۀ سینمایی دنیای تصویر در ایران برگزار می‌شود. اولین دورۀ این جشن سال ۱۳۷۶ برگزار شد. هیئت داوران جشن دنیای تصویر، ترکیب نه‌نفره‌ای از نویسندگان و منتقدان سینمایی دنیای تصویر هستند.

کلیۀ فیلم‌های سینمایی ایرانی نمایش‌داده‌شده در سینماهای کشور و مجموعه‌های داستانیِ تلویزیونی و ویدئویی صدا و سیما و شبکۀ نمایش خانگی از ابتدای فروردین تا انتهای اسفند مورد داوری قرار می‌گیرند و نامزدها از میان ۷۸ فیلم اکران‌شدۀ سال گذشته انتخاب می‌شوند. جایزۀ این جشن، تندیس حافظ نام دارد.

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن