گوناگون

آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی ۹۹ کی برگزار می شود ؟ + شرایط ثبت نام آزمون استخدامی ۹۹

آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی ۹۹ کی برگزار می شود ؟ آخرین خبرها از ثبت نام آزمون استخدامی سال ۹۹ به همراه اطلاعاتی از جذب ۴۰ هزار نفر در دستگاه های اجرایی. آزمون استخدامی یکی از اصلی ترین راه های جذب نیرو های جدید در دستگاه های اجرایی دولتی است. بسیاری ازجوانان جویای کار در این آزمون شرکت می کنند تا در صورت قبولی در دستگاه های اجرایی دولتی پذیرفته شوند.

آزمون استخدامی ۹۹ کی برگزار می شود
آزمون استخدامی ۹۹ کی برگزار می شود

در همین خصوص معاون رئیس جمهور گفت: با وجود شیوع بیماری کرونا اما بر اساس اقدامات مقابله‌ای خوبی که انجام گرفته پیش بینی می‌شود آزمون استخدامی در تابستان امسال با رعایت فاصله گذاری اجتماعی برگزار شود.

«جمشید انصاری» معاون رئیس جمهور که با هدف شرکت در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و ستاد استانی مقابله با مدیریت بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی سفر کرده است، در جلسه عصر امروز اظهار کرد: با حمایت‌های دولت، استان توانسته در ایجاد فرصت‌های شغلی، کاهش نرخ بیکاری، تحرک در واحدهای تعطیل شده و افزایش ظرفیت واحدهای فعال عملکرد خوبی داشته باشد.

انصاری در ادامه با اشاره به فعالیت ستاد ویژه کاهش مجوزها متشکل از نمایندگان سه قوه تصریح کرد: در این کمیته تعداد قابل توجهی از مجوزها برای سرعت بخشی به فعالیت‌های اقتصادی باطل شد.انصاری روان‌سازی و تسهیل کسب و کارها را از جمله سیاست‌های جدی سازمان اداری و استخدامی کشور عنوان کرد.

همچنین در جدیدترین اظهار نظر، جمشید انصاری، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در گفتگو با روزنامه ایران، آخرین تحولات دولت درتعداد نیروی انسانی و تکالیفی را که قانون برعهده دولت گذاشته است، تشریح می‌کند. به گفته وی، طبق قانون برنامه ششم توسعه سالانه باید ۳ درصد از حجم دولت (به غیراز وزارت آموزش و پرورش) کاسته شود، با این حال قانونگذار اجازه داده تا به ازای هر سه خروجی، یک نیروی جدید در بدنه دولت جذب شود. برهمین اساس قرار است در سال‌جاری ۳۵ تا ۴۰ هزار نفر در دستگاه‌های مختلف استخدام شوند.

اهم صحبت های جمشید انصاری در ذیل آمده است:

۱. برآوردی که برای استخدام‌های جدید سال‌جاری داریم، بین ۳۵ تا ۴۰ هزار نفر است که با محاسبه نهاد‌های عمومی به ۵۰‌هزار نفر می‌رسد.

۲. دستگاه‌هایی که تعداد نیروی انسانی بیشتری دارند، خروجی بیشتر و در نتیجه سهم بیشتری هم از ورودی‌های جدید دارند.

۳. استخدام پیمانی در دولت تنها از طریق آزمون انجام می‌شود و هر کسی بخواهد به صورت پیمانی جذب دولت شود حتماً باید در آزمون شرکت و حد نصاب نمره قبولی را کسب کند.

۴. هم‌اکنون ۲ میلیون و ۲۷۹ هزار کارمند در دولت شاغل هستند که اگر یک سی‌ام آن هر ساله خارج شوند حدود ۸۰هزار نفر را شامل می‌شود که با جذب حدود ۳۵ تا ۴۰هزار نفر ما کمتر از نیمی از خروجی، جذب نیروی جدید داریم.

۵. طبق ماده ۲۴ قانون مدیریت خدمات کشوری به ازای خروج هر سه نفر در مشاغل غیرحاکمیتی، می‌توانیم یک نفر ورودی داشته باشیم.

۶. در آغاز کار دولت یازدهم در سال ۹۳ تعداد نیروی انسانی دولت ۲ میلیون و ۳۸۴هزار نفر بود که براساس آمار پایان سال ۱۳۹۷ تعداد کارکنان به ۲ میلیون و ۲۷۹هزار نفر رسیده است.

۷. باید سالانه حدود ۴۰ هزار نفر از کارکنان دولت کاهش یابد، اما باتوجه به گرایش زیادی که برای استخدام در دولت هست، عملاً توانسته‌ایم ۵۰درصد از هدف پیش‌بینی‌شده را محقق کنیم.

۸. طبق آمار سال ۲۰۱۷ ژاپن ۳ میلیون و ۳۲۴هزار و فرانسه نیز حدود ۵ میلیون و ۳۰۰هزار نیروی دولتی دارند. این تعداد در امریکا بیشتر از ۲۰ میلیون نفر است.

۹. در شرایط فعلی با ۲۰ تا ۲۵درصد نیروی مازاد مواجه هستیم. تعدادی از این نیرو‌ها یا کیفیت و توانمندی لازم را ندارند یا در جایگاه خودشان قرار ندارند.

۱۰. از نظر تعداد کارکنان حدود ۸۰ درصد اطلاعات حقوق و مزایا در سامانه حقوق و دستمزد بارگذاری شده است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن