سلامت

آیا استفاده از ماسک در روز‌های بارانی خطرناک است؟

در این مطلب از کولاک نیوز ، توضیحاتی درباره استفاده از ماسک در روز‌های بارانی خواهیم داشت! با ما همراه باشید. به تازگی رابرت ردفیلد ، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ‌ها در ایالات متحده آمریکا اعلام کرده است: تاثیر استفاده از ماسک ‌های صورت برای مقابله با ویروس کرونا ، بیشتر از واکسن است!

استفاده از ماسک در روز‌های بارانی

 رابرت ردفیلد ، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ‌ها در ایالات متحده آمریکا با اشاره به اهمیت استفاده از ماسک ‌های صورت برای مقابله با ویروس گفت: بر اساس نتایج قطعی تحقیقات علمی، استفاده از ماسک در پیشگیری و مبارزه با این ویروس بسیار موثر است. حتی می ‌توان گفت که ماسک صورت در حفاظت از ویروس کرونا در مقایسه با واکسن کارایی بیشتری دارد!

این احتمال وجود دارد که ضریب ایمنی واکسن صد در صد نباشد لذا استفاده صحیح از ماسک می تواند موجب محفاظت از ویروس کوویدـ۱۹ شود.

باید توجه کرد که در روز‌های بارانی، ماسک ‌ها به خوبی کار نمی ‌کنند و مانع از انتقال کرونا ویروس نمی ‌شوند و به همین دلیل ماسک‌ های جراحی یکبار مصرف هستند؛ چرا که در برابر آب آسیب دیده و از هم وا می ‌روند و بنابراین بی فایده می ‌شوند. در عین حال سایر ماسک‌ ها مانند ماسک‌ های پارچه‌ ای و یا N ۹۵ و… نیز در آب و هوای مرطوب، مانند ماسک ‌های جراحی آسیب‌ پذیر هستند.

بر اساس تحقیقات انجام شده، در هنگام استفاده از ماسک، به محض اینکه صورتتان خیس شد، باید آن را خشک کنید و از ماسک جدید و خشک استفاده کنید. بنابر اعلام دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، بر همین اساس ضروری است که حتما در روز‌های بارانی ماسک یدک همراه ‌تان داشته باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن