اخبار داغ

آیت الله تبریزیان کیست؟ ماجرای کتاب سوزی پدر طب اسلامی!

آیت الله تبریزیان کیست ؟ چندی قبل این ویدیو در فضای مجازی منتشر شد و حواشی زیادی به وجود آورد. گفته می شود فردی به نام تبریزیان که مریدانش او را آیت‌الله می‌نامند و به نام پدر طب اسلامی معروف است، کتاب اصول طب هاریسون را به آتش می‌کشد!

تبریزیان در طی این سالها با منابعی که صحت و سقم آنها مورد تشکیک است، تشکیلاتی به نام طب اسلامی ایجاد کرده و اقدام به تجویز دارو و دستورالعمل برای درمان بیماری ها می کند.

در همین خصوص مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی وزارت بهداشت در نامه‌ای فعالیت‌های آقای تبریزیان و شاگردان وی را غیرمجاز اعلام کرد و آن را مصداق صریح دخالت در امر درمان و تهدید علیه سلامت جامعه خواند.

در بخشی از نامه دکتر علیرضا عسگری آمده است: افراد مذکور در برخی موارد در پوشش لباس روحانیت و با استفاده از اماکن مقدس نسبت به ارائه خدماتی به نام طب اسلامی با فروش کتاب و داروهای ساختگی اقدام می‌کنند و تبلیغات محیطی خود را به فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی گسترش و با ترفند درمان رایگان و ارائه طب اسلامی، بیماران را جذب و از اعتماد جامعه به روحانیت و طب غنی ایرانی سو‌ء استفاده می‌کنند و این در شرایطی است که اقدامات و مداخلات درمانی نامبرده به استناد نامه شماره ۱۸۳/د/۱۲۲ مورخ ۲۵/ ۲/ ۹۶ مشاور وزیر و مدیرکل دفترطب ایرانی به هیچ‌وجه مورد تایید نیست.

در ادامه این نامه عنوان شده است: عدم اخذ مجوزهای قانونی (مجوز فعالیت، صلاحیت حرفه‌ای و مجوز تبلیغات) مصداق صریح دخالت در امر درمان و تهدید علیه سلامت جامعه خواهد بود. لذا خواهشمند است هر گونه فعالیت تبلیغاتی و عملکرد مداخله‌ای ایشان و افراد منتسب به نامبرده را در حوزه نظارتی تحت پوشش آن دانشگاه رصد کرده و با تهیه مستندات لازم و استفاده از تمام ظرفیت‌های قانونی، متخلفین را به حوزه‌های قضایی، تعزیرات و سایر مراجع ذیصلاح معرفی و گزارش آن را به این دفتر اعلام کنید.

در جدیدترین خبر در خصوص فعالیت های مشکوک و پرحاشیه تبریزیان مرکز مدیریت حوزه نیز اعلام کرده تعرض اخیر به علم پزشکی جاهلانه و محکوم است. این خبر را خبرگزاری “ایرنا” روی خروجی خود قرار داده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن