اخبار داغفرهنگی

اعطای گواهینامه درجه یک هنری به جمشید هاشم پور

در این مطلب از کولاک نیوز ، توضیحاتی درباره اعطای گواهینامه درجه یک هنری به جمشید هاشم پور خواهیم داشت! با ما همراه باشید. سیدمحمد طباطبائی ، نماینده وزیر و دبیر شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور و نماینده وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در منزل جمشید هاشم ‌پور گواهینامه درجه یک هنری این هنرمند پیشکسوت را اعطا کرد.

سیدمحمد طباطبائی ، نماینده وزیر و دبیر شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور هنگام‌ اعطای گواهینامه درجه یک هنری این هنرمند گفت: جمشید هاشم ‌پور را اگرچه خیلی ‌ها در نگاه اول با فیلم های قهرمان محوری که او نقش قهرمان را در آن‌ ها داشته ‌اند به یاد می ‌آورند اما اهالی و کارشناسان حوزه سینما تایید می‌ کنند که او در ژانرهای گوناگون درخشیده است. همکاری با کارگردان مهمی همچون زنده‌یاد رسول ملاقلی ‌پور در ۵ فیلم نشان از میزان اعتماد به این بازیگر است. بازی ایشان در ۲ فیلم هیوا و قارچ سمی هیچوقت فراموش نمی ‌شود.

برای جمشید هاشم ‌پور فرقی نمی ‌کند در یک فیلم نقش قهرمان داشته باشد یا یک‌ نقش فرعی، برای او بازی خوب و صحیح ارائه کردن مهم است چنان که می‌توانیم فیلم‌هایی را نام ببریم که نقش اصلی نداشته اما حضورش ماندگار شده است.

گواهینامه درجه یک هنری در رشته بازیگری سینما توسط شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور به جمشید هاشم پور اعطا شده است.

اما درباره جمشید هاشم پور بد نیست بدانید وی با نام هنری جمشید آریا متولد ۳ فروردین ماه سال ۱۳۲۳ شمسی می باشد. وی اولین فیلم سینمایی خود را با معرفی یکی از دوستان خود به ساموئل خاچیکیان ، کارگردان ایرانیِ ارمنی ‌تبار در سال ۱۳۴۷ شمسی و با بازی در نقش کوتاهی در فیلم جهنم سفید آغاز کرد.

 

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن