سیاسی

تحریم های یکجانبه آمریکا سخنگوی وزارت امور خارجه را وادار به واکنش کرد

به گزارش پایگاه خبری کولاک نیوز، سخنگوی وزارت امور خارجه بیان داشت: آمریکایی‌ها با تحریم‌ها علیه ایران، خود را به زحمت می‌اندازند چرا که اگر قرار بود جمهوری اسلامی ایران با این تحریم‌ها و فشار‌ها به زانو دربیاید تاکنون اینچنین شده بود.

سخنگوی وزارت امور خارجه

سید عباس موسوی طی مصاحبه‌ای در واکنش به دور جدید تحریم‌های رژیم آمریکا علیه ایران اظهار داشت: آمریکایی‌ها یک بارکل ملت ایران را تحریم کردند ودر حال تحریم تک تک اعضای ملت ما هستند و مسئولین ما را دوباره تحریم می‌کنند.

وی تصریح کرد: واقعا متوجه نمی‌شویم وقتی ملتی را تحریم کرده‌اند چرا دوباره تک تک ۸۴ میلیون ایرانی را تحریم می‌کنند و در حال جز جز کردن و دسته بندی و طبقه بندی تحریم‌ها هستند.

سخنگوی وزارت امور خارجه بیان داشت: آمریکایی‌ها با این قبیل تحریم‌ها خود را به زحمت می‌اندازند چرا که اگر قرار بود جمهوری اسلامی ایران با این تحریم‌ها و فشار‌ها به زانو دربیاید تاکنون اینچنین شده بود؛ بنابر این به آمریکایی‌ها توصیه می‌کنیم از این قبیل اقدامات یکجانبه و غیر قانونی و بازی با قواعد و مقررات بین المللی دست بردارند.

وی بیان داشت: این تحریم‌هایی که آمریکا علیه ایران اعمال می‌کند از نوع تحریم‌های بی اثر داخلی خود آمریکایی‌ها است و هیچ پشتوانه بین المللی ندارد و بیشتر از آنکه تحریم علیه ما باشد تحریم علیه متحدین خود آمریکا است و علیه تجارت آزاد جهانی می‌باشد. علی‌ایحال باید دنیا به خود بیاید و مانع این تحریم‌ها یکجانبه و فرا سرزمینی آمریکا و تسری این تحریم‌ها به سایر کشور‌ها شود.

موسوی در ادامه با اشاره به سفر‌هایی که طی روز‌های آتی در دستور کار مقامات وزارت امور خارجه قرار دارد گفت: شرایط کرونا باعث شد کشور‌ها با دیپلماسی از راه دور سیاست خارجی خود را پیگیری کنند، اما با این حال در همین شرایط کرونایی مسئولان وزارت امور خارجه سفر‌هایی را از جمله به افغانستان و سوریه انجام دادند همچنین چنانچه شرایط مهیا شود سفر ظریف به یکی دو کشور در دستور کار قرار دارد که به زودی انجام خواهد گرفت.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن