قیمت امروز

جدیدترین قیمت میوه و سبزیجات و تره بار امروز ۱ آبان ۹۹

در این مطلب از کولاک نیوز، از جدیدترین قیمت میوه و سبزیجات باخبر خواهید شد. قیمت انواع میوه و تره بار در بازارهای روز ، امروز به شرح زیر است:

قیمت میوه و سبزیجات
قیمت میوه و سبزیجات

قیمت میوه و تره بار و سبزیجات

محمدعلی مصطفی لو، مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی‌های کشاورزی کشور، از خودکفایی در تولید محصولات باغی خبر داد و گفت: با توجه به تنوع اقلیم، در تولید محصولات باغی علاوه بر تامین نیاز داخل با مازاد رو به رو هستیم.

او افزود: با وجود افزایش هزینه‌های کارگری، سبد، حمل و نقل، سم، کود و غیره قیمت میوه نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۰ تا ۵۰ درصد رشد داشته است.

مصطفی لو ادامه داد: با توجه به هزینه‌های حادث شده بر بخش کشاورزی، قیمت میوه دچار نوساناتی شده است، به عنوان مثال قیمت کنونی خرید هر کیلو سیب از باغدار به ۵ تا ۶ هزار تومان رسیده است.

مدیر عامل اتحادیه تعاونی باغبانی کشاورزی ازدیاد تولید و ارتقای کیفیت را تنها راهکار جبران هزینه‌های بخش کشاورزی دانست و گفت: با وجود افزایش هزینه‌های بخش کشاورزی، تولید انبوه محصولات می‌تواند جوابگوی هزینه‌های تولید باشد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه محصولات باغی نداریم، بیان کرد: امسال پیش بینی می‌شود که همانند سال گذشته، تولید مرکبات و سیب درختی قدری کاهش یابد.

او درباره آخرین وضعیت صادرات محصولات باغی بیان کرد: بنابر آمار در پنج ماهه نخست سال ۶۳۲ هزار تن محصولات باغی صادر شده است.

مدیر عامل اتحادیه تعاونی‌های کشاورزی در پایان تصریح کرد: با وجود صادرات محصولات باغی، در مقابل تجار اقلامی همچون موز، چای، کاکائو، زنجبیل، آناناس و نارگیل را وارد کرده‌اند.

«قیمت انواع میوه»

عنوان   قیمت (ریال)
سیب گلاب۸۸,۰۰۰
لیمو شیرین۸۲,۰۰۰
انگور۸۳,۰۰۰
 خیار گلخانه ای۴۵,۰۰۰
 سیب۸۰,۰۰۰
  هلو۸۹,۰۰۰
موز۱۶۹,۰۰۰
پرتقال جنوب۶۸,۰۰۰
گلابی۱۲۵,۰۰۰
ملون انواع۳۴,۰۰۰
انار۸۵,۰۰۰
گریپ فروت۶۶,۰۰۰
طالبی انواع۴۸,۰۰۰
زنجبیل تازه۲۹۵,۰۰۰
لیموترش۱۱۰,۰۰۰
انبه۴۲۰,۰۰۰
گلابی۱۶۸,۰۰۰
به۹۰,۰۰۰

 

«قیمت انواع تره بار»

عنوان   قیمت (ریال)
سیب زمینی۳۲,۰۰۰
بادمجان بندری۳۵,۰۰۰
بادمجان دلمه۳۷,۰۰۰
پیاز (زرد و سفید)۲۵,۰۰۰
شلغم۴۹,۰۰۰
خیار سالادی۲۲,۰۰۰
سبزی پاک کرده۶۷,۰۰۰
فلفل دلمه سبز۸۲,۰۰۰
فلفل دلمه رنگی۸۵,۰۰۰
فلفل ریز و کبابی انواع۵۹,۰۰۰
کاهو رسمی پاک کرده۲۵,۰۰۰
کاهو پیچ سالادی۶۲,۰۰۰
کدوحلوایی۳۷,۰۰۰
کدو مسمایی۴۸,۰۰۰
کرفس۲۸,۰۰۰
کلم بروکلی۶۱,۰۰۰
کلم سفید۳۳,۰۰۰
کلم قرمز۴۳,۰۰۰
لوبیا سبز قیطونی۷۹,۰۰۰
هویج فرنگی و ایرانی۳۶,۰۰۰
سیر تازه بدون برگ۱۷۵,۰۰۰
باقلا سبز۵۷,۰۰۰
ذرت معمولی (بلال)۳۵,۰۰۰
سبزی دسته ای هر کیلوگرم۴۸,۰۰۰
گوجه فرنگی۳۵,۰۰۰
سبزی دسته ای کوچک ریحان۵,۰۰۰

 

با وجود برخوردهای متعدد اتاق اصناف و بازرسان سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، دلالان میوه همچنان فعال هستند و اختلاف چشمگیر قیمت در مناطق مختلف شهر تهران به چشم می خورد.

دلالان میوه مدت های زیادی است که در میدان مرکزی میوه و تره بار فعال بوده و تلاش دارند تا هر روز نرخ گذاری دلخواهی را بر قیمت روز میوه و تره بار داشته باشند.

این در شرایطی است که طی هفته های گذشته برخوردهای متعددی از سوی اتاق اصناف و سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان صورت گرفته و قرار بر این بود که بساط این مغازه ها برچیده شود.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن