چهره هاسلبریتی خارجی

رابرت دنیرو ۷۵ ساله شد + بیوگرافی

در این پست از مجله اینترنتی کولاک مطلبی در مورد

رابرت دنیرو ۷۵ ساله شد + بیوگرافی

ارائه شده است ، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است، می توانید برای مشاهده مطالب بیشتر در این موضوع به دسته بندی

خارجی

مجله اینترنتی کولاک مراجعه کنید .

رابرت دنیرو به‌ نظر اکثر منتقدان‌ سینما یکی‌ از قوی‌ ترین‌ و محبوب ترین هنرپیشه‌ های‌ سینمای‌ جهان می باشد. او به‌ عنوان‌ برجسته‌ ترین‌ بازیگران‌ زمان‌ خودشناخته‌ می شود. وی با بازی‌ در فیلم‌ “پدرخوانده‌۲” به‌ شهرتی‌ مضاعف‌ رسید. او از هنرپیشگان‌ پرکار هالیوودی‌ به‌ شمار می‌ رود، همچنین‌ دنیرو دومین‌ بازیگری‌ می باشد که‌ به‌ خاطر ایفای‌ نقش‌ “ویتو کورلئون‌” برنده‌ جایزه‌ اسکار شده است. نفر اول‌ “مارلون‌ براندو” بود که‌ برای‌ ایفای‌ همین‌ نقش‌ جایزه‌ اسکار را از آن‌ خود نموده است.

رابرت دنیرو

بیوگرافی رابرت دنیرو

در زندگی نامه رابرت‌ دنیرو اینگونه آمده است که :رابرت دنیروو در ۱۷ آگوست‌ ۱۹۴۳ در شهر نیویورک‌ امریکا به‌ دنیا آمد. پدر و مادرش‌ هنرمند بودند. پدرش‌ “روبرت‌” شاعر و مجسمه‌ ساز و نقاش‌ بود و مادرش‌ “ویرجینا آدمیرال‌” نیز یک‌ نقاش‌ بود. والدین‌ دنیرو اصلیت‌ ایتالیایی‌ داشتند. اما برای‌ زندگی‌ بهتر به‌ نیویورک‌ مهاجرت‌ کرده‌ بودند. دنیرو جثه‌ کوچک‌ و ضعیف‌ و پوست‌ بسیار سفیدی‌ داشت‌. لذا او را بابی‌ میلک‌ “شیربرنج‌” لقب‌ دادند.

رابرت دنیروو ۲ ساله‌ بود که‌ والدینش‌ از هم‌ جداشدند و او مانند توپ‌ فوتبال‌ مدتی‌ را به‌ سوی‌ مادر و مدتی‌ نزد پدر پرتاب‌ میشد. همین‌ افت‌ محبت‌ و تغییر دگرگونی‌ در زندگی‌ رابرت دنیرو کوچک‌ سبب‌ شد که‌ او به‌ بچه‌ ای‌ خجالتی‌ و منزوی‌ تبدیل‌ شود. مدت‌ ها گوشه‌ ای‌ از اتاق‌ می‌ نشست‌ و با اسباب‌ بازی‌ شکسته‌ ای‌ خود را سرگرم‌ می کرد. رابرت دنیرو همچنین‌ علاقه‌ زیادی‌ به‌ فیلم‌ و تئاتر داشت‌. وی زمانی که ۶ سال داشت به‌ مدرسه‌ رفت‌ و همیشه‌ از دوستان‌ و همکلاسی‌ هایش‌ دوری‌ می کرد. یکی‌ از معلمین‌ او متوجه‌ حالات‌ و روحیات‌ او شد و برای‌ این‌ که‌ رابرت‌ اعتماد به‌ نفس‌ پیدا کند و وارد جمع‌ دوستانش‌ شود او را وادار کرد تا در تئاترهای‌ نمایشی‌ مدرسه‌ به ایفای‌ نقش‌ بپردازد، همین‌ مساله‌ خجالت‌ او را کاهش‌ داد.

او در ۱۰ سالگی‌ اولین‌ نقشش‌ را در تئاتری‌ درنقش‌ شیر در تئاتر “جادوگر اونر” بازی‌ نمود. دردوران‌ نوجوانی‌ به‌ یک‌ گروه‌ خیابانی‌ پیوست‌ و در ۱۶ سالگی‌ بازی‌ در نمایش‌ “خرس‌” اثر “چخوف‌” او را با دنیای‌ بازیگری‌ بیشتر آشنا نمود. پس‌ از اینکه‌ اولین‌ چک‌ دستمزدش‌ را به‌ عنوان‌ بازیگری‌ دریافت‌ نمود تصمیم‌ جدی‌ خود را برای‌ آینده‌ اش‌ گرفت‌ و وارد عرصه‌ تئاتر و سینما شد.

رابرت دنیرو و ورود به‌ عرصه‌ بازیگری‌

او احساس‌ می کرد برای‌ بازیگری‌ نیاز به‌ آموزش‌ دارد. لذا در هنرستان‌ “استلا آدلر” و همچنین‌ در کارگاه‌ هنری‌ آمریکایی‌ آموزش‌ بازیگری‌ دید. به‌ این‌ ترتیب‌ کار حرفه‌ ای‌ خود رادر زمینه‌ بازیگری‌ به‌ طور نامنظم‌ در برادوی‌ و چند تبلیغ‌ تجاری‌ برای‌ تلویزیون‌ شروع کرد.

اولین‌ نقش‌ رابرت دنیرو در یک‌ فیلم‌ سینمایی‌، به‌ سال ‌۱۹۶۵ با بازی‌ در فیلم‌ “سه‌ اتاق‌ در منهتن‌” بود که‌ به‌ عنوان‌ سیاهی‌ لشگر و مشتری‌ رستوران‌ دریکی‌ ازسکانس‌ ها ظاهر شد. در همان‌ سال‌ به‌ او پیشنهاد بازی‌ در یک‌ نقش‌ کوچک‌ در فیلم‌ “مهمانی‌ عروسی‌” شد. آشنایی‌ رابرت با یکی‌ از دستیاران‌ “برایان‌ دی‌ پالما”. برای‌ او شانسی‌ بود که‌ توانست‌ نقش‌ اصلی‌ در فیلم‌ “تبریک‌” محصول ‌۱۹۶۸ را در دست‌ بگیرد. اما فیلم‌ هایی‌ که‌ او درآن‌ ایفای‌ نقش‌ میکرد، فیلم‌ های‌ موفقی‌ نبود و باشکست‌ همراه‌ بود. اما “بابی‌ میلک‌” ناامید نشد و به‌ ایفای‌ نقش‌ های‌ ارزان‌ مشغول‌ شد تا سرانجام‌ توانست‌ با بازی‌ در فیلم‌ “طبل‌ را آهسته‌ به‌ صدا در بیاور” به‌ شهرت‌ نسبی‌ برسد.
او با بازی‌ درفیلم‌ “کوچه‌ کثیف‌” در سال ‌۱۹۷۳ جایزه‌ بهترین‌ بازیگر نقش‌ مکمل‌ را از آن‌ خود نمود.
موفقیت‌ بزرگ‌ بعدی‌ رابرت دنیرو هنگامی‌ بود که‌ “فرانسیس‌ فورد کاپولا” او را برای‌ نقش‌ “دون‌ کولئونه‌” جوان‌ در فیلم‌ “پدرخوانده‌ ۲” به‌ سال‌ ۱۹۷۴ انتخاب‌ نمود که‌ او جایزه‌ آکادمی‌ اسکار را برای‌ بهترین‌ بازیگر نقش‌ دوم‌ دریافت‌ کرد.

رابرت دنیرو

سپس‌ به‌ رابرت دنیرو پیشنهاد نقش‌ “یک‌ راننده‌ تاکسی‌” را دادند. لذا او روزهای‌ متمادی‌ در تاکسی‌ های‌ نیویورک‌ می‌ نشست‌ و رفتار رانندگان‌ تاکسی‌ را تماشا می کرد و پس‌ از بازی‌ در فیلم‌ “راننده‌ تاکسی‌” در سال‌ ۱۹۷۶ جایزه‌ بهترین‌ بازیگر را به‌ خود اختصاص‌ داد. کار بعدی‌ وی “نیویورک‌ نیویورک‌” به‌ سال‌ ۱۹۷۷ بود. رابرت‌ در سال‌ ۱۹۷۶ در فیلم‌ ۱۹۰۰ شرکت‌ نمود. این‌ فیلم‌ به‌ زبان‌ ایتالیایی‌ و محصول‌ مشترک‌ سه‌ کشور فرانسه‌، ایتالیا و آلمان‌ بود.

در سال‌ ۱۹۷۸رابرت دنیرو با اجرای‌ نقش‌ “مایکل‌ ورانسکی‌” در فیلم‌ “شکارچی‌ گوزن‌” یکی‌ دیگر از بازی‌ های‌ عالی‌ خود را ارائه‌ داد. فیلم‌ “گاو خشمگین‌” در سال‌ ۱۹۸۰ نیز با استقبال‌ مردم‌ روبرو گردید و او در این‌ فیلم‌ مجبور شد که‌ ۲۸کیلو به‌ وزن‌ خود بیفزاید. “کازینو” محصول ‌۱۹۹۵، “زوربای‌ یونانی‌” نیز یکی‌ از مهمترین‌ آثار وی‌ در کارنامه‌ هنری‌ اش‌ می‌ باشد.
رابرت دنیرو درطول‌ دوران‌ بازیگری‌ چهره‌ های‌ بسیار متفاوتی‌ را ارائه‌ نموده است‌ که‌ به‌ رغم‌ شباهت‌ های‌ ساختاری‌ بسیاری‌ از آنها نقش‌ آفرینی‌ دنیرو در آنها کاملاً متفاوت‌ بوده‌ است‌. او در نقش‌ آدمکش‌، مشت‌ زن‌، کمدین‌، راننده‌ تاکسی‌، گانگستر، مافیا، پلیس‌ و…ظاهر شده‌ است‌ که‌ از او بازیگری‌ قوی‌ ساخته‌ است‌. او در فیلم‌ “ماموریت‌” به‌ سال‌ ۱۹۸۶ دو شخصیت‌ کاملاً متفاوت‌ را ارائه‌ داد که‌ کاملاً با هم‌ در تضاد بودند ولی‌ انتقال‌ از یکی‌ به‌ دیگری‌ چنان‌ ظریف‌ و بی‌ نقص‌ از سوی‌ او انجام‌ شد که‌ تماشاگر به‌ سختی‌ متوجه‌ این‌ تغییر می شود.

رابرت دنیرو

زندگی‌ شخصی‌ رابرت دنیرو

رابرت دنیرو در سال‌ ۱۹۷۶، با “دیان‌ آبوت‌” ازدواج‌ کرد و ثمره‌ این‌ ازدواج‌ یک‌ پسر به‌ نام‌ “رافائل‌” بود. اما در سال‌ ۱۹۸۸ این‌ ازدواج‌ به‌ طلاق‌ منجر شد. گرچه‌ رابرت‌ دختر “دیان‌”،”درینا” که‌ از ازدواج‌ اولش‌ بود را به‌ فرزند خواندگی‌ پذیرفت‌.
رافائل‌ پسر رابرت‌ نیز بازیگر است‌. او دراستودیوی‌ بازیگری‌ “استلا آدلر” آموزش‌ دیده‌ است‌. رابرت دنیرو در سال‌ ۱۹۹۸ با “گریس‌” هنرپیشه‌ هالیوود ازدواج‌ کرد و صاحب‌ فرزندی‌ به‌ نام‌ “الیوت‌” شد.
رابرت دنیرو در نیویورک‌ چندین‌ رستوران‌ خریداری‌ نموده است. همچنین‌ در غرب‌ هالیوود و (سانفرانسیسکو) با مشارکت‌ (فرانسیس‌ فوردکاپولا) کارگردان‌ فیلم‌ های‌ پدرخوانده‌، به‌ افتتاح‌ رستوران‌ های‌ زنجیره‌ ای‌ “لایکا” و “نوبا” اقدام‌ نموده است‌.
رابرت دنیرو مرد مهربان‌ و دست‌ و دلبازی‌ است‌ او برای‌ کودکان‌ فقیر آفریقایی‌ تاکنون‌ چندین‌ جشنواره‌ هنری‌ برپا کرده‌ و عایدی‌ آن‌ رابه‌ نفع‌ کودکان‌ آفریقایی‌ خرج‌ کرده‌ است‌.
برای‌ مثال‌ او چندی‌ پیش‌ اقدام‌ به‌ فروش‌ روبان‌ های‌ سبز رنگی‌ کرد که‌ خودش‌ نیز یکی‌ از روبان‌ ها را به‌ یقه‌ اش‌ زده‌ بود و درآمد حاصله‌ ازفروش‌ روبان‌ ها صرف‌ دارو و درمان‌ کودکان‌ ایدزی‌ در آفریقا شد./پرورش افکار

این پست توسط بخش خارجی مجله کولاک گردآوری شده است , امیدواریم از مطالعه مطلب

رابرت دنیرو ۷۵ ساله شد + بیوگرافی

استفاده کافی برده باشید، از شما دعوت می شود از مطالب مرتبط با این پست دیدن فرمایید .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن