تلویزیون

ساعت پخش و تکرار برنامه کتاب باز در ماه رمضان از شبکه نسیم

ساعت پخش و تکرار برنامه کتاب باز در ماه رمضان از شبکه نسیم همچنین جزئیات پخش سری پنجم برنامه کتاب باز با اجرای سروش صحت و اطلاعات تکمیلی. پنجمین سری از مجموعه برنامه های کتاب باز به تهیه‌کنندگی و کارگردانی محمدرضا رضاییان روی آنتن شبکه نسیم رفته است.

پخش و تکرار برنامه کتاب باز در ماه رمضان
پخش و تکرار برنامه کتاب باز در ماه رمضان

 

این برنامه در سری پنجم مثل گذشته با فضایی آمیخته به کتاب و کتابخوانی نگاهی به فعالین این عرصه دارد. اجرای این برنامه را همچون سری پیشین ، سروش صحت بر عهده دارد. کتاب باز به تهیه‌کنندگی و کارگردانی محمدرضا رضاییان، هرشب در ایام ماه مبارک رمضان ساعت  ۱۹ از شبکه نسیم پخش می‌شود. همچنین این برنامه در ساعات ۴، ۹ و ۱۳ بازپخش می‌شود.

تاکنون چهار فصل (به طور کامل) از برنامه «کتاب‌باز» با موضوع کتاب و کتاب‌خوانی در شبکه نسیم تولید و پخش شده است. این برنامه با اجرای سروش صحت در سری چهارم مثل گذشته نگاهی به فعالان و به اصطلاح کتاب‌بازان این عرصه دارد. عوامل این برنامه آرزو می‌کنند که «کتاب‌باز» همیشه زنده بماند؛ چرا که فکر می‌کنند در جذب مخاطب آن هم برای برنامه‌ای با موضوع کتاب، موفق بوده‌اند. آنها می‌گویند «کتاب باز» برنامه‌ی حسرت‌هاست!

گفتگو با سروش صحت درباره کتاب باز

صحت درباره‌ اجرای برنامه‌ «کتاب‌ باز» و دغدغه‌هایش برای افزایش فرهنگ کتابخوانی، می‌گوید: پیش از این مجری‌گری نکرده‌ بودم و از این به بعد هم بعید می‌دانم که این کار را بکنم، چون مجری‌گری بلد نیستم. اما از آنجا که به حوزه کتاب علاقه‌مند بودم، به برنامه «کتاب‌باز» آمدم. امیدوارم تا ابد و تا روزی که زنده‌ام، این برنامه ادامه داشته باشد.

او در پاسخ به اینکه چه انگیزه‌ای سروش صحت را به سمت اجرای برنامه‌ای گفت‌وگو محور مانند «کتاب باز» می‌کشاند؟ چنین توضیح می‌دهد: مجری‌گری بلد نیستم، ولی به حوزه کتاب علاقه‌مند بودم و همین طور به حرف زدن؛ آدم‌هایی هم که درباره‌ کتاب حرف می‌زنند، با هر نوع فکر و اندیشه و نگاهی که باشند برایم جالب هستند. بنابراین زمانی که آقای دکتر احسانی ـ مدیر شبکه نسیم ـ و آقای رضاییان ـ تهیه‌کننده برنامه کتاب باز ـ این پیشنهاد را به من دادند، خیلی دو دل بودم ولی بعد دیدم که کاری است که آن را دوست دارم. معمولا هم سعی می‌کنم چیزهایی که دوست دارم را اگر قابل انجام شدن باشند انجام بدهم.

صحت در پاسخ به این پرسش که آیا تا به حال فکر کرده است که سریالی با موضوع کتاب‌ و فرهنگ مطالعه بسازد تا تاثیر بیشتری بر مخاطبان داشته باشد؟ هم می‌گوید: تاکنون فکر نکردم؛ چراکه پیش از این در فصل یک دوست عزیزم، امیرحسین صدیق اجرای کتاب باز را عهده‌دار بودند و من ادامه‌دهنده بودم، بار زیادی از این کار و  شناخته شدن آن به خاطر اجرای درست و نحوه صحیح اجرای امیرحسین صدیق بود.

او با بیان اینکه کتاب و کتاب خوانی یکی از دغدغه‌های اصلی‌اش است، در این زمینه توضیح می‌دهد: اصولا کتاب خواندن برایم دغدغه بوده و لذت‌بخش است.

وی در پاسخ به اینکه مخاطبان هدف برنامه کتاب باز را چه قشری می‌داند؟ توضیح می‌دهد: استقبال از این برنامه قابل قبول بوده است. خودمان هم فکر نمی کردیم برنامه‌ی کتاب باز با این میزان استقبال مواجه باشد. ما هر دو دسته از مخاطب را داریم؛ هم مخاطب کتاب‌خوان و هم مخاطب عام که می‌گویند این برنامه باعث شده تا ما به کتاب‌ و کتاب خوانی علاقه‌مند باشیم.

صحت درباره‌ی اینکه فکر می‌کند کتاب باز تا چه زمانی می‌تواند ادامه داشته باشد و در صورت ادامه‌دار بودن، چه تغییراتی در آن اعمال خواهد شد؟ می‌گوید: من امیدوارم تا ابد و تا روزی که من زنده‌ام این برنامه ادامه داشته باشد.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن