اجتماعیاخبار داغ

علت فوت برادر شهید تهرانی مقدم + عکس و اطلاعات تکمیلی

علت فوت برادر شهید تهرانی مقدم به همراه عکس و اطلاعات تکمیلی در خصوص احمد طهرانی مقدم برادر شهید طهرانی مقدم را در این مطلب بخوانید. احمد طهرانی‌مقدم برادر شهید حاج حسن طهرانی مقدم دار فانی را وداع گفت. مراسم تشییع و تدفین او امروز جمعه در بهشت زهرا برگزار شد.

علت فوت برادر شهید تهرانی مقدم
علت فوت برادر شهید تهرانی مقدم

سایت مجله کولاک این ضایعه دردناک را به خانواده طهرانی‌مقدم تسلیت می‌گوید؛ خداوند آن مرحوم را با برادران شهیدش محشور کند.

شهید حسن تهرانی مقدم در ۶ آبان ماه ۱۳۳۸ در محله سرچشمه، تهران زاده شد. او پس از طی تحصیلات مقدماتی، موفق به اخذ مدرک کارشناسی در رشته مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی شد. وی که در اولین روزهای تشکیل سپاه پاسداران، به عضویت این نهاد درآمده بود، در دوران جنگ تحمیلی نخستین فرمانده توپخانه سپاه و بنیانگذار واحد توپخانه در سپاه بود.

پس از آن طهرانی مقدم مسئولیت واحد توپخانه را به حسن شفیع‌زاده واگذار کرد و به یگان موشکی سپاه پاسداران رفت و مسئولیت این یگان را برعهده گرفت. او همچنین در تشکیل و بنیان‌گذاری فرماندهی موشکی سپاه تأثیرگذار بود. حسن طهرانی مقدم با پایان جنگ، وارد حوزه تحقیقات و توسعه فعالیت‌های موشکی در سپاه پاسداران شد و مسئولیت ریاست سازمان جهاد خودکفایی سپاه را برعهده گرفت. در دوران پس از جنگ تحمیلی عراق علیه ایران تهرانی مقدم وظیفه مدیریت بر پروژه ساخت چند موشک را در واحد موشکی سپاه قبل از غلامرضا یزدانی برعهده داشت، بدین خاطر برخی از همکارانش به او لقب پدر موشکی ایران دادند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن