اخبار داغسیاسی

فرهاد مشایخ متهم در پرونده اکبر طبری کیست؟ + جزئیات

فرهاد مشایخ متهم در پرونده اکبر طبری کیست؟ به همراه جزئیاتفرهاد مشایخ با اکبر طبری در پرونده تخلفات وی همچنین توصحات تکمیلی در این مطلب. دادگاه محاکمه اکبری طبری و سایر همدستانش را باید از آن جهت منحصر بفرد دانست که قوه قضائیه بر آن شد تا مبارزه با فساد را از درون قوه آغاز کرده و در این ارتباط مماشاتی با کسی نداشته باشد، اما شخصیت‌های اصلی این پرونده چه کسانی هستند و به چه جرمی پای میز محاکمه کشیده شدند؟

فرهاد مشایخ متهم
فرهاد مشایخ متهم
اکبر طبری متهم ردیف اول پرونده فساد در قوه قضائیه است. او که معاون اجرایی حوزه ریاست قوه قضائیه در دوره ریاست مرحوم شاهرودی و نیز آملی لاریجانی بود، با ورود سید ابراهیم رئیسی به قوه قضائیه از کار برکنار و در تیرماه ۱۳۹۸ بازداشت شد.

طبری در طول سال‌های ریاست آملی‌لاریجانی بر دستگاه قضا، مدتی به‌عنوان مدیرکل امور مالی قوه قضائیه و معاون اجرایی حوزه ریاست، حضور داشته است؛ شخصیتی که سابق بر این نیز در دوران ریاست مرحوم هاشمی شاهرودی در قوه قضائیه حضور داشت.

برخی رسانه‌ها می‌گویند او پر نفوذترین چهره قوه قضائیه در حدود بیست سال اخیر بوده است. ظاهرا او نه حقوق خوانده و نه قاضی بوده بلکه مدرک تحصیلی اش در حوزه مهندسی است.

رسانه‌ها مدعی اند او رابطه مراد و مریدی با افراد بسیاری در قوه قضائیه داشته است. او همچنین عضو هیات رئیسه فدراسیون کنگ فو و هنر‌های رزمی بوده است. به طور کلی اعمال نفوذ در پرونده‌ها و برخی روابط ناصواب، از جمله اتهامات اصلی طبری است که سخنگوی قوه‌قضائیه پیش از این به آن اشاره کرده بود.

فرهاد مشایخ؛ متهم ردیف سوم پرونده

فرهاد مشایخ متهم ردیف سوم پرونده به مشارکت در تشکیل شبکه چند نفری ارتشاء، تحصیل مال به مبلغ بیش از ۸۰ میلیارد وجه نقد، یک قطعه زمین واقع در نجار کلای لواسان و همچنین زمینی در کریم خان و تبدیل ۴۲ میلیارد ریال به سهام شرکت سیمان، پولشویی در دو واحد در ساختمان روما، فراهم نمودن موجبات ارتشاء میان اکبر طبری و رسول دانیال زاده، پولشویی و فراهم نمودن موجبات تحقق ارتشاء میان غلامرضا منصوری و حسن نجفی و پولشویی در خصوص دو واحد آپارتمان در روما متهم است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن