اخبار داغفرهنگی

ماجرای انتشار کلیپ جنجالی آموزش درس دین و زندگی چه بود؟

در این مطلب از کولاک نیوز ، توضیحاتی درباره ماجرای انتشار کلیپ جنجالی آموزش درس دین و زندگی در فضای مجازی خواهیم داشت! با ما همراه باشید. روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی (ساترا) یک هفته پس از انتشار محتوای سخیف آموزشی در یکی از پلتفرم ‌های اینترنتی، ضمن اشاره به تذکر شدید به این سامانه از حذف ویدئوی مذکور خبر داد!

در پی انتشار برنامه ‌ای با محتوای آموزشی درس دین و زندگی کنکور به علت استفاده از ادبیات موهن در یکی از رسانه ‌های صوت و تصویر بدون مجوز، سازمان تنظیم مقررات رسانه‌ های صوت و تصویر فراگیر با تذکر فوری به رسانه متخلف، منجر به حذف سریع محتوا از این رسانه شد. رسانه منتشرکننده در پاسخ به تذکر شدید ساترا، ضمن اعلام پذیرش تخلف و تعهد به انتشار بیانیه عذرخواهی از عموم مردم، اهالی فرهنگ و جامعه آموزشی کشور، اعلام کرد این مطلب به دلیل سهو ممیزی بوده که به دلیل این سهل ‌انگاری، همکاری ممیز مذکور نیز تعلیق شد.

این رسانه همچنین تعهد داد تمام محتوای موجود در سایت را مجدد مورد بازبینی و بررسی قرار دهد و اقدام به حذف موارد متخلفانه احتمالی کند. با توجه به درخواست مجوز از سوی رسانه متخلف، طبق اعلام ساترا تا اتمام بررسی ‌های دقیق و اطمینان از توسعه و تکمیل فرآیندهای نظارتی در این رسانه، صدور مجوز به تعویق خواهد افتاد.

همچنین در روز سه‌ شنبه هفته جاری با تشکیل کمیته رسیدگی به تخلفات ساترا، در خصوص اعطای مجوز به این رسانه تصمیم ‌گیری می ‌شود. تا تعیین تکلیف تخلفات در کمیته مذکور، این سایت از دسترس کاربران خارج می‌شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن