ورزشی

مایکل جردن شکست خورد و رویای یک نوجوان را برآورده کرد + عکس

به گزارش پایگاه خبری کولاک نیوز ، مایکل جردن ، ستاره سابق بسکتبال آمریکا برای برآورده کردن رویای یک نوجوان دست به کاری زد که پیش از آن انجام نداده بود!

اقدامات خیرخواهانه و بشردوستانه ستاره ‌های ورزش جهان هر از چند گاهی از سوی رسانه‌ ها منتشر می ‌شود؛ موضوعی که آخرین بار توسط یک ورزشکار بسکتبال با ویلچر در رویارویی با مایکل جردن رخ داد و بازگو شد.

اریک باربر ، ملی‌ پوش سابق تیم بسکتبال با ویلچر آمریکا در مستندی که به تازگی منتشر شده است، از رقابت خود با مایکل جردن صحبت کرده است. این مسابقه مربوط به دهه ۸۰ میلادی می‌ شود، یعنی زمانی که باربر ۱۶ ساله بود و در یک برنامه تلویزیونی ورزشی از آرزویش برای رقابت با جردن سخن به میان آورد. اریک باربر هرگز تصور نمی ‌کرد که رویایی به تحقق بپیوندد و خود را در رقابت با یکی از اسطوره ‌های بسکتبال آمریکا ببیند. نکته جالب در این رقابت نمایشی این بود که جردن روی ویلچر نشست و مسابقه داد و در نهایت نیز ۲۰ بر ۱۴ به حریف نوجوانش باخت.

اریک باربر که پس از آن اتفاق، به نوعی اشتیاق بیشتری برای ادامه حضور در بسکتبال با ویلچر پیدا کرد، در سال ‌های بعد به عضویت تیم ملی آمریکا درآمد و طی ۴ دوره حضور در پارالمپیک به سال ‌های ۲۰۰۰، ۲۰۰۴، ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ میلادی موفق به کسب دو مدال برنز شد.

اریک باربر با یادآوری خاطره آن بازی نمایشی گفت: ” من پیروز شدم، چون جردن پیش از آن هرگز روی ویلچر تمرین نکرده بود. اگر به او یک ویلچر داده می ‌شد، جردن تمام هفته را روی صندلی آن سپری می‌ کرد و مهارت ‌های خود نیز در روز آن مسابقه بیشتر نشان داده می ‌شد. “

این رقابت در سال ۱۹۸۷ میلادی برگزار شد، یعنی قبل از نخستین قهرمانی جردن در NBA در سال ۱۹۹۱ میلادی؛ ورزشکاری که در مجموع ۶ بار عنوان قهرمانی را کسب کرد و البته اریک باربر نیز در چهار دوره پارالمپیک به میدان رفت.

اریک باربر می ‌گوید: ” او مایکل جردن بود و من این فرصت را پیدا کردم که در کنارش باشم. این موضوع به من درخصوص دیدگاه‌های ورزشی در کنار یکی از بهترین ورزشکاران جهان و تماشای رشد او کمک زیادی کرد. “

اریک باربر هم اکنون ۴۰ ساله است و کار خود را نیز با کسب مدال برنز در پارالمپیک ۲۰۱۲ میلادی لندن به پایان برد.

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن