چهره هاسلبریتی ایرانی

نظر ژاله صامتی درباره نقش پریچهر و بازی در سریال زیر خاکی

نظر ژاله صامتی درباره نقش پریچهر و بازی در سریال زیر خاکی به همراه جدیدترین مصاحبه ژاله صامتی بازیگر نقش پری در زیر خاکی و اطلاعات تکمیلی در اینجا. «ژاله صامتی» بازیگر سریال «زیرخاکی» گفت: من بازیگری هستم که نقش های انتخابی ام را از دور و اطرافم برمی دارم. خیلی وقت ها پیش می آید خانمی را جایی می بینم و رفتارش را برای خودم آرشیو می کنم و تا چند سال بعد در یک کاری از آن استفاده می کنم و برخی خصوصیاتش را کم و زیاد می کنم. به اضافه اینکه با نویسنده و کارگردان هم برای درآوردن هر نقشی به تعامل می رسیم.

نظر ژاله صامتی درباره نقش پریچهر
نظر ژاله صامتی درباره نقش پریچهر

پریچهر شخصیتی واقعی است

وی درباره علاقه مردم به شخصیت پریچهر نیز گفت: مردم پریچهر را دوست دارند چون شبیه به خاله و زن عمو یا هر آدمی است که در اطرافشان دیده اند و این همان موضوعی است که مدتی است باعث قهر مردم با تلویزیون و سینما و تئاتر شده است. آدم هایی که در برخی از این آثار بازی می کنند شبیه به هیچ کس نیستند.

وی با بیان اینکه جنس کمدی زیرخاکی جنس کمدی احمقانه نیست، افزود: همه بازیگران و عوامل وجه اشتراکی با هم داشتند و آن هم این بود که نمی خواهیم کار احمقانه کنیم و می خواهیم کمدی موقعیت بسازیم. ما در زیرخاکی هیچ اصراری برای خنداندن مخاطب نداریم و پریچهر و فریبرز همین شکل هستند و اینطور نیست که خودشان را به خنگی بزنند.

این بازیگر درباره زیبایی رابطه بین فریبرز و پریچهر نیز بیان داشت: در رابطه بین این دو با همه حماقتی که مرد دارد اما زن عاشقانه کارهایش را باور می کند. هیچ وقت در هیچ کاری به این رابطه و به این شیوه به رابطه ظریف بین زوج ها نپرداخته بودیم.

سامان در زیرخاکی هوشمندی خاصی داشت

بازیگر سریال «زیرخاکی» درباره اینکه جلیل سامان آدن طنازی نیست، نیز گفت: آقای سامان اصلا فرد طنازی نیست اما بسیار خوش قلب و خوش اخلاق است و معتقدم در دسته بندی کاراکترهایی که خودم برایشان تعریفی دارم و این به من در بازیگری کمک می کند، جلیل سامان فردی است که بدون اینکه طناز باشد بسیار خوش خنده و خوش اخلاق است و هیچ کس بد اخلاقی او را ندیده اما در مورد زیرخاکی هوشمندی بسیاری به خرج داد. کارگردانی به این شکل نیست که اگر کادر زیبا ببندی می شوی کارگردان. بلکه ۸۰ درصد کارگردانی انتخاب درست عوامل و بازیگران است.

بازیگر سریال «نفس» همچنین ادامه داد: شاید با دو بازیگر دیگر که کمدی هم کار می کنند و موفق هم هستند این کار موفق نمی شد. آقای سامان جنس کمدی را می دانست و انتخابش در راستای همین هدف بود و همین هم عامل موفقیتش بود. چون او از من و پژمان جمشیدی نمایش «یادم تو را فراموش» را دیده بود و بر همین اساس از ما خواست که این نقش ها را در سریالش بازی کنیم. در آن نمایش ما نامزد بودیم و جمشیدی نقشی جدی داشت اما  من جدی نبودم. شاید همان کار باعث شد ما تست هایمان را پیش آقای سامان داده باشیم.

وی درباره محدودیت هایی که سر راه بازیگرهای خانم برای درآوردن نقش هایشان قرار دارد نیز گفت: کار کمدی خیلی سخت تر از کار جدی است و هر بازیگری چه زن و مرد این قابلیت را ندارد. خیلی از بازیگران ما با دانش هستند اما این ویژگی را در کاراکترهایشان ندارند و خیلی ها هم هستند با اینکه خودشان طناز هستند اما نمی توانند بازی کمدی کنند.

اما موضوعی هم در بازی کردن در آثار کمدی وجود دارد و آن هم این است که باید حواسمان باشد که به کسی یا جایی برنخورد. از طرفی زودرنج هم هستیم و شوخی کردن ها خیلی سخت می شود.

 لزوم نگهداری راکورد برای یک بازیگر

این بازیگر درباره حفظ راکورد در بازی یک بازیگر نیز عنوان داشت: یکی از موارد بسیار مهمی که همیشه به آن توجه دارم راکورد در بازیگری است. یکی از اساسی ترین کارها برای یک بازیگر همین است و همیشه به هنرجوهایم می گویم. وقتی نقشی را بازی می کنم صددرصد برای آن نقش هستم و به همین دلیل وقتی پریچهر هستم دیگر رعنا نیستم و همین می شود که در رگ و ریشه ام می نشیند و با کاراکترهایی که بازی می کنم نفس می کشم و در طول زندگیم به آن فکر می کنم.  در تمام طول بازی در یک سریال و فیلم و تئاتر حتی کتاب نمی خوانم تا تمرکزم به هم نخورد حتی فیلم نامه هایی که برایم می فرستند را هم نمی خوانم و در نتیجه این می شود که ری اکشن هایم باورپذیر می شود چون تمام لحظه های آن آدم را تحلیل می کنم.

وی ادامه داد: ما درباره زندگی شخصی پریچهر و اینکه پدر و مادرش کی و کجا هستند؟ هیچ چیز به مخاطب نگفتیم، اما بین خودمان با کارگردان درباره اش بارها صحبت کردیم به همین خاطر کاراکتر قابل قبولی شده است.

صامتی افزود: تصویربرداری زیرخاکی بعد از کرونا ادامه دارد و مخاطبان ما باید منتظر باشند تا سرنوشت این خانواده را ببینند. بخش عظیمی از این سریال ضبط شده اما زخمی است و باید کامل انجام شود.

وی درباره تاثیر بازخوردهای مخاطبان در روند ادامه سریال نیز گفت: مطمئنم گروه سازنده این کار اینطور نیستند که از روی استقبال مخاطب بگویند حالا برویم و تعداد قسمت ها را زیادتر کنیم. اما این نوید را به مخاطبان می دهم که پایان زیرخاکی خیلی غافلگیر خواهند شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن