سلامت

واکسنی که ویروس کرونا را یک سال خنثی می کند چیست و کی آماده می شود؟

واکسنی که ویروس کرونا را یک سال خنثی می کند چیست و کی آماده می شود؟ اطلاعاتی درباره واکسن جدید برای از بین بردن ویروس کرونا در این مطلب. محققان واکسن جدیدی برای ویروس کرونا ساخته اند که به مدت یک سال آن را در بدن خنثی می کند. این واکسن به وسیله یک وصله کوچک حاوی سوزن های ریز به بدن منتقل می شود.

واکسنی که ویروس کرونا را یک سال خنثی می کند
واکسنی که ویروس کرونا را یک سال خنثی می کند

 به نقل از دیلی میل، محققان دانشگاه پیتسبورگ یک واکسن جدید برای  کووید۱۹ ساخته اند که پروتئین هایی را در بدن انسان آزاد  و طی ۲ هفته ویروس را نابود می کند. پیش بینی می شود چندماه دیگر واکسن مذکور روی انسان ها آزمایش شود.

به گفته محققان دانشگاه پیتسبورگ این واکسن را می توان به شیوه ای نوین و با کمک وصله ای کوچک حاوی سوزن های ریز به بدن انسان منتقل کرد.

این وصله حاوی۴۰۰ سوزن بسیار ریز است که پروتئین های مذکور را به پوست انسان منتقل می کنند. در حقیقت سوزن های ریز این وصله از شکر و پروتئین ساخته شده اند که به راحتی در پوست حل می شوند.

این محققان واکسن را روی موش ها آزمایش کرده اند و تخمین می زنند حداقل به مدت یک سال ویروس کرونا را در بدن انسان خنثی کند.

البته حداقل ۱۲تا ۱۸ ماه طول می کشد تا واکسن تایید شود اما پس از آن، می توان روزانه هزاران دوز از آن را تولید کرد. در حال حاضر این واکسن که PittCoVacc نام گرفته به شیوه صنعتی تولید شده است.

نتایج این بررسی در ژورنالEBioMedicine (زیرمجموعه ژورنال لنست) منتشر شده است. محققان هم اکنون منتظر تایید سازمان غذا و داروی آمریکا هستند و  در صورت تایید این سازمان تا چند ماه دیگر آزمایش های انسانی را آغاز می کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن