کلیپ داغ

فیلم سیلاب در پارک جنگلی وکیل آباد مشهد

مجله اینترنتی کولاک :‌ به علت بارش شدید باران در خراسان رضوی ،‌دقایقی قبل در پارک جنگلی وکیل آباد مشهد سیلی به راه افتاد .

فیلم زیر لحظاتی پیش به عنوان (سیل در پارک وکیل آباد مشهد ) منتشر شده است :

پارک وکیل آباد، از دیرباز بعنوان یکی از پارکهای بزرگ و قدیمی مشهد شمرده میشود. این پارک جنگلی زیبا و چشم نواز به علت دارا بودن درختان کهنسالی همچون کاج، چنار ، سرو و همچنین قرارگیری در منطقه ای خوش آب و هوا در مشهد و جاری بودن نهرهای گوناگون و رودخانه فصلی در مسیر این پارک، مورد توجه زائرین و مجاورین شهر مقدس مشهد است.

در گذشته پارک جنگلی وکیل آباد را با نام های همچون میرطراز یا باغ وکیل آباد می شناختند. این پارک توسط واقف خود حاج آقای حسین ملک التجار، در سال ۱۳۴۸ هجری شمسی، وقف عموم مردم گردید و به شهرداری واگذار شد.

مساحت پارک وکیل آباد مشهد به بیش از ۷۰ هکتار میرسد و جزء یکی از بزرگترین ییلاقات عمومی شهر مشهد محسوب می‌گردد. پارک وکیل آباد مشهد دارای امکانات رفاهی متعددی همچون رستوران، پارک بازی کودکان، استراحتگاه، دریاچه، موزه، سینما ۵ بعدی، سرویس بهداشتی،اورژانس ، فوریت‌های پلیسی، پارکینگ و دیگر امکانات رفاهی میباشد.

پارک وکیل آباد که ۲۵۹۶۵۹ متر مربع مساحت دارد با آب چشمه آبیاری می‌شود. شهرداری با احداث خیابان و جدول بندی وکف سازی معابر و ایجاد آب نما و برق کشی و اقامتگاه‌ های موقت و وسایل بازی کودکان و کافه رستوران بر جاذبه‌های این پارک افزوده است.

کنار پارک جنگلی وکیل آباد، باغ وحش وکیل آباد قرار دارد که دارای حیوانات گوشتخوار، علف خوار، آبزی، خزنده و پرندگان مختلف است.
در آبان ماه سال ۱۳۹۲ هجری شمسی با مصالح طبیعی، این پارک توسط شهرداری شهر مشهد مرمت و بازسازی شد.

در مطالعات اولیه که توسط متخصصین شهرداری مشهد انجام گردید، مشخص شد سنگ بستر پارک جنگلی وکیل آباد از سنگ خارا یا گرانیت ساخته شده است و ضمن زیبایی، استحکام و مقاومت بالایی دارد. در کف سازی، پله‌ ها و نماکاری‌ های پارک از سنگ گرانیت استفاده شد. همچنین یک چشمه قدیمی و فعال با سه دهانه در پارک وجود داشت که بازسازی و ترمیم گردید و از برداشت غیر قانونی آب از آن جلوگیری شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن