سریالسریال خارجی

معرفی سریال ترکی سوگند Yemin+ اسامی بازیگران و خلاصه داستان

کولاک، مترجم: سمیرا فیض آبادی: در این نوشته به معرفی سریال ترکی سوگند Yemin پرداخته ایم. “سوگند” یکی از سریال‌های محبوب ترکیه‌ای محصول سال ۲۰۱۹ است که در ۷۰ قسمت ۶۰ دقیقه‌ای در ژانر درام تولید شده است. اوزگی یاگیز و گاکبرک دمیرسی بازیگران اصلی این سریال در نقش‌های ریحان و امیر تارون هستند. این سریال در تاریخ ۱۸ فوریه سال جاری میلادی نمایش خود را آغاز کرده است.

معرفی سریال ترکی سوگند Yemin
معرفی سریال ترکی سوگند Yemin

این سریال، یک سریال فوق‌العاده و تماشایی برای خانم‌های خانه دار است. محبوبیت سری اول این سریال به اندازه‌ای بوده که تصمیم گرفته شده سری دوم آن ساخته شود. سری دوم این سریال حدود ۲۰۰ قسمت خواهد بود و در سال ۲۰۲۰ نمایش داده خواهد شد.

داستان سریال

در سریال ترکیه ای سوگند؛ ریحان دختری سرسخت، فروتن و متواضع است. مادرش مریم، او را به تنهایی بزرگ کرده است. او همیشه در هنگام مشکل از دوست قدیمی مادرش،‌آقای حکمت کمک می‌گرفت، مردی که علاقه خاصی به این دختر کوچولوی مودب داشت. سال‌ها بعد مادر ریحان؛ مریم از دنیا می‌رود و آقای حکمت برای انجام مراسم تدفین به زادگاهش سفر می‌کند و در انجا یک بار دیگر تحت تاثیر خوش قلبی و رفتار مهربان ریحان قرار می‌گیرد و اینکه چقدر شجاعانه توانسته با مشکلات و مصائب زندگی و از دست دادن تنها عزیز زندگی ‌اش کنار بیاید.  او در ریحان امید و زندگی می‌بیند و از آنجایی که به تازگی متوجه شده که بیماری لاعلاجی دارد فکر می‌کند می‌تواند بار زندگی‌اش را به دوش ریحان بیندازد.

همسر آقای حکمت، زنی حریص و فاسد است که حتی توان مراقبت از دختر ناتوان و معلول آنها را ندارد. و پسرش امیر یک شورشی وحشی و بی پروا است که می‌تواند به راحتی ثروت خانواده را به باد بدهد ثروتی که آقای حکمت در تمام دوران زندگی‌اش با تلاش بدست آورده و حالا بیزنس موفقی دارد. آقای حکمت ریحان را به استنبول می‌آورد که با پسر فاسدش ازدواج کند که ریحان در ابتدا مخالف این اتفاق است.

نهایتا اگرچه او کمی مردد شده است اما ریحان به او قول می‌دهد که با پسرش امیر ازدواج کند و از خانواده‌اش مراقبت کند فقط به این دلیل که آقای حکمت به مادر او کمک کرده بود. امیر درابتدا نمی‌خواهد با ریحان ازدواج کند چون آزادی‌اش را خیلی دوست دارد اما نهایتا به خاطر اصرارهای پدرش با ریحان ازدواج می‌کند و قسم می‌خورد که به پدرش درس دیگری بدهد و ثابت کند که او باید تصمیماتش را خودش بگیرد. امیر رفتارهای نامناسبی با ریحان می کند تا او خودش از ریحان طلاق بگیرد و بگذارد که امیر هر کاری که می‌خواهد انجام بدهد و برای همیشه از  دست کنترل‌های پدرش آزاد بشود. مادر امیر هم رفتارهای بدی با ریحان دارد اما ریحان فقط دلش را به پدرشوهر و خواهر شوهرش خوش کرده است.

بررسی و معرفی سریال ترکی سوگند Yemin
بررسی و معرفی سریال ترکی سوگند Yemin

مادر امیر هم توطئه‌ی دیگری علیه ریحان درسر دارد زیرا دلش می‌خواهد پسرش با خانواده‌ای از طبقه بالای جامعه وصلت کند. امیر که عذاب‌هایش را برای ریحانه شروع کرده در یک نقطه از خودش می‌پرسد که چرا باید این دختر معصوم عذاب بکشد درحالیکه این پدر اوست می‌خواهد به او آسیب بزند. به همین دلیل او کمی نرم تر شده و ریحان بعد آرام و منعطف‌تری از امیر را می‌بیند و با وجود ظاهر سرخت امیرف مقاومت در مقابل او را غیرممکن می‌بیند.

درحالیکه آینده برای این زوج تازه ازدواج کرده کم روشن‌تر دیده می‌شود، به شکل غم انگیزی بیماری آقای حکمت او را از پا درمی‌آورد و فرصتی برای مادر امیر بدست می‌آید که کنترل روی خانواده را بدست بگیرد. او زندگی را به برای عروسش به یک کابوس تبدیل می‌کند و پسرش امیر را وادار می‌کند با دختر یک خانواده از طبقه بالای استانبول ارتباط برقرار کند…

بازیگران سریال

Özge Yağız as Reyhan

Gökberk Demirci as Emir Tarhun

Berkant Müftüler as Hikmet Tarhun

Gül Arcan as Cavidan Hikmet

امتیاز کاربران: ۴.۱۵ ( ۴۸ رای)
برچسب ها

نوشته های مشابه

۳ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن