سریالسریال ایرانی

زمان دقیق پخش سریال تلویزیونی «سلمان فارسی»

سریال سلمان فارسی کی پخش میشه این مهمترین سوال دوستداران سریال های تاریخی و آثار داود میرباقری کارگردان بنام سینما و تلویزیون ایران است.  سریال سلمان فارسی مجموعه ای ست درباره زندگی و شخصیت سلمان فارسی از صحابه ایرانی پیامبر اکرم (ص). این مجموعه الف ویژه است و یکی از بزرگترین تولیدات سیما در زمینه ساخت سریال محسوب می شود.

سریال سلمان فارسی کی پخش میشه
سریال سلمان فارسی کی پخش میشه

تصویربرداری این سریال از آذرماه ۹۸ کلید خورده است. شهرهای زیادی از جمله قشم، کرمان، قم، تهران و… لوکیشن های اصلی فیلمبرداری سریال هستند.

چندی قبل مدیران ارشد سازمان صداوسیما در دیداری که از حدود ۲ تا ۶ بامداد به طول انجامید، از نزدیک در جریان برداشت سکانس هایی از مجموعه قرار گرفتند. مشکلات و مسائل پروژه با حضور فریدون همتی، استاندار هرمزگان نیز مطرح شد.

داوود میرباقری، نویسنده و کارگردان سریال با بیان ویژگی‌های خاص طبیعی قشم که شباهت فراوانی به جغرافیای بیابان‌های مرزی امپراتوری‌های ایران و روم دارد، خواهان همکاری بیشتر نیروهای منطقه شد تا عقب‌ماندگی زمانی پروژه جبران شود.

رئیس سازمان صداوسیما نیز با تأکید بر حفظ دکورها برای رونق گردشگری منطقه، دستورات لازم را برای رفع مشکلات صادر کرد و از استاندار هرمزگان خواست تا به‌صورت جهادی و نه اداری با این پروژه همکاری کند.

مرتضی میرباقری- معاون سیما هم با تشریح برخی جزئیات ساخت سریال سلمان فارسی با تأکید بر اینکه برای ساخت این سریال، بهترین عوامل پشت و جلوی دوربین گرد هم جمع شده‌اند، گفت: به‌احتمال‌زیاد سریال سلمان، ظرف ۴ تا ۵ سال آینده پخش می‌شود.

کارگردان سلمان هم با تشکر از حضور رئیس سازمان صداوسیما و مدیران ارشد رسانه ملی، این حضور را عامل دلگرمی دانست و گفت: سلمان، آبروی اسلام و ایران است. امیدواریم بتوانیم تاریخ‌سازی او را در قالب تصویرسازی، به نحو احسن انجام دهیم. او گفت: امیدوارم اتفاق خوبی که روی کاغذ و در قالب فیلم‌نامه افتاده است، در تصویر هم بیفتد.

امتیاز کاربران: ۳.۰۵ ( ۵ رای)
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن